Курси Intel 10.
вторник, 2 февраля 2016 г.
Cоціально-економічний проект «Дивошкола»
Cоціально-економічний проект
«Дивошкола»
Урок праці у
другому класі з використанням мультимедійних технологій
Може, маленька дитина повторює те,
що було вже зроблено,
створено іншими людьми,
але якщо це діяння-плід її власних
розумових зусиль,-
вона творець; її розумова
діяльність творчість.
В.О.Сухомлинський
Тема. Елементи графічної грамоти. Макетування
будинку та інших конструкційних об¢єктів.
Мета. Ознайомити
учнів з мистецтвом архітектури, графічними зображеннями як основою графічної грамоти. Закріпити
відомості про креслення та лінії, що застосовуються під час виконання креслення
Вчити учнів вирізувати складові
частини споруд. Розвивати спостережливість,уяву,фантазію,вміння і навички конструювання
та моделювання об¢ємних виробів, відтворюючи їх образи за допомогою паперу і картону. Виховувати охайність,вміння
дотримуватись техніки безпеки під час користування інструментами.
Обладнання.
Демонстраційний матеріал- таблиця «Лінії та їх графічне зображення», таблиця «Основні правила
безпечної роботи з папером», презентація «Наше місто, Початкова школа», комп¢ютер,
індивідуальні картки -схеми для кожної бригади, зразки креслення.Для
індивідуального користування- лінійка, олівець, ножиці, клей, папір,картон.
Хід уроку
І.Організаційна
частина
Скільки
друзів, глянь навколо.
Подивіться.посміхніться
І
за руки всі візьміться.
Тепло
сердець ви передайте,
Радо
друга привітайте.
Вправа
Добрий день...(ім¢я, вітання по
колу)
А
тепер свої оченята до мене звертайте
Та
уважно слухайте, пригадуйте, уявляйте.
Завдань багато цікавих маю,
Для
творчіх дітей я їх загадаю.
Сьогодні у нас урок закріплення знань і вмінь. Цей урок буде
не зовсім звичайний, адже до нас завітали гості. Ми зможемо багато цікавого їм
продемонструвати, чого навчилися на уроках праці. На уроці буде працювати
«Довідкове бюро» і чергові ,бюро готові
нам надати будь -яку допомогу.
ІІ.Актуалізація
опорних знань
(Стук у двері.
Входять Папір і Картон-діти в костюмах)
- Я знаю, що цих гостей ви
всі добре знаєте, адже на останніх уроках ми завжди працювали з ними.
- А що ми про них знаємо?
Чергові
«Довідкового бюро»
1. Папір дістав назву від
відомої рослини папірус, з якої ще в Стародавньому Єгипті виготовляли спеціальний матеріал для
письма.
2. Пізніше папір стали
виготовляти за рецептом, винайденим у Стародавньому Китаї.Перемелені рослини
-бавовну,коноплю,солому -варили,додаючи клейкі речовини.
3. А в наш час папір
виготовляють із целюлози, отриманої з деревини. Масу подрібнюють, чистять,
миють, варять, відбілюють, пресують, сушать і отримують папір.
- А чи добре ви, діти, підготувалися до роботи
на цьому уроці?Чи все є на ваших робочих місцях?
(Папір і Картон загадують загадки, а
діти показують відгадки)
Він у чистім
полі ходить
І по ньому носом
водить. (олівець)
Щоб дві точки
рівненько з¢єднати
Треба завжди її мати.
(лінійка)
Два кільця, два
кінця,
А посередині
-цвяшок. (Ножиці)
Біле поле, мудрий
на ньому оре. (Папір)
Маленька,
біленька, по полю гасає
Я без діла не
лежу -
Кого хочеш
подружу,
Щоб жили у мирі
Склею все уміло.
(Клей)
П¢ять братів, п¢ять силачів
Хоч і здаються
малими,
Можеш все робити
ними:
І писати, й
майструвати..
Хто вони, зумій
вгадати. (Пальці)
- Так, найголовніші в будь -якій справі
-руки людини, недаремно прислів¢я мовить:
Руки твої -найкращий клад,
Коли зумієш їм дати лад.
Чергові «Довідкового
бюро»
- Даю довідку щодо основних
правил роботи з папером. (таблиця)
1. Перш ніж розпочати роботу,
перевір , чи чисті в тебе руки.
2. Будь обережним із гострими
інструментами. Розкриваючи їх
стеж, щоб вони не впали.Ножиці
передавай кільцями вперед.
3. Акуратно розмісти пляшечку з
клеєм.
4. Виконуй завдання уважно, спокійно,
користуйся спеціальними
5. Не відволікайся сам і не заважай
сусідові.
6. Не торкайся обличчя, очей і одягу
брудними руками.
Інструменти
зручно брати,
Якщо справа їх
покласти.
Найзручніше
папір брати,
Якщо зліва його
класти.
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок:
У місто сьогодні ми зробимо крок.
У ньому ми вже зустрічались не раз,
А зараз воно завітає у клас. (Демонстрація презентації міста)
(Демонстрація кліпу Початкова школа)
- Чи існують
архітектурні проблеми в нашій школі?
(відповіді
дітей).
В житті є завжди перешкоди, я знаю
Для творчих дітей їх ніколи немає.
(Стук у двері
заходить Наф-Наф з моделлю школи)
- Я чув у вас проблеми? Я прийшов вам на допомогу, разом
ми прикрасимо вашу школу, а моя споруда стане вам у пригоді.
- Сьогодні ми спробуємо бути
архітекторами. Тільки не такими, як Ніф-Ніф та
Нуф-Нуф, а такими,як
Наф-Наф.
ІУ. Робота над
темою уроку.
1.Інтерактивна
гра «Герлянда асоціацій»
- Я пропоную вам створити
проект «Дивошкола». Згодні?
- А що буде в нашій школі?
(Клумби з квітами, багато
дерев, дитячий та спортивний майданчик,
урни, фонтан,
казкові герої)
квітники дитячий майданчик стадіон
фонтан дерева
2. Розподіл
дітей на бригади.
В колі друзів краще працювати,
Легше думати і вироби
виготовляти.
(Стук у двері.
Заходить Попелюшка)
Розкажу цікаву вам новинку,
Поведу в чарівну країну,
Тільки слухайте, будь ласка.
Ви ж в роботі мені допоможіть.
Поперед батька свого не спішіть,
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем Швидко! Дружно! Вміло!
Ібригада-Тут бригадиром
буде Попелюшка,і виготовляти вони будуть квітники.
ІІбригада- Тут бригадиром буде Дмитро. Вони виготовлятимуть дерева.
ІІІбригада- Тут бригадир Наф-Наф.Їх завдання побудувати дитячиймайданчик
.
ІУбригада- Виготовляє
ялинки. Консультує їх Папір.
У.бригада- Виготовляє стадіон
і допомагає їм Картон.
3. Інстуктаж про роботу з індивідуальними
картками
схемами.
Для
виготовлення виробів необхідно дібрати папір та дотримуватися послідовності
роботи.
4. Практична
робота учнів.
Фізкультхвилинка
5. Виставка та
оцінювання робіт.
-Аналіз роботи. Діалог виробів.
-Привіт .друже!
-Привіт!
-Ти дуже красивий. Хто тебе
створив?
-Мене зробив Вітя. Ти також красивий. А хто виготовив тебе?
-Мене виготовила.Лєра.
Разом. Ой, які ж ми красиві!
У. Підсумок
уроку.
-
Які технології ви використовували.
- Чи сподобався вам урок? Чим саме?
Папір і Картон. І нам час у дорогу. Ми побачили, що ви гарно працюєте,
дотримуєтесь відповідних правил в роботі. Видно що цю тему засвоїли
добре:вправно вирізаєте, вміло складаєте за схемою й охайно наклеюєте. А ми
підемо з іншими учнями попрацюємо.
-А що вам,діти, найбільше
сподобалось і запам¢яталось на сьогоднішньому уроці?
- Які були складності?
Інтерактивний
метод. Створення позитивного настрою
(Учні читають
вірш- «Лист другокласників депутатам міської ради»
Свою школу улюблену бачить хотять.
Чистою, красивою в цвітінні садів...
І кожен із нас потрудитись хотів.
Над супер-проектом, в якому він
Красивим бачить шкільний наш двір.
З алеями рівними, морем цвітів,
Качелі, фонтани й багато рослин.
Для відпочинку усе, про що можеш
уявлять...
« Ми сядем за книжки, щоб все розрахувать.
Ми зробимо це!-вирішив наш клас.-
Любов до школи-в кожному з нас!
А дядів постарше ми просим іти
На вибори заради високих ідей,
В яких турбота про щастя дітей,
Про школи славу і світлу судьбу,
Де всім так затишно: і нам, і тобі,
Де буде завжди Красота і Уют.
Так хочеться жити, як в столиці
живуть!»
УІ. Прибирання
робочих місць.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)